Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla dzieci (Gimnastyka korekcyjna) nr 4

Dzień dobry przedszkolaki. dzień dobry Rodzice :)

Wspólnie nadal dbamy o naszą sylwetkę, zdrowy kręgosłup. W tym tygodniu kolejna porcja ćwiczeń. Pamiętajcie ,że możecie dodatkowo wykonywać ćwiczenia z poprzednich zajęć. Wiecie, że podczas naszych spotkań w przedszkolu robimy różne ćwiczenia, w różnych zestawach. Każde z Was ma swoje ulubione.

Zaczynamy!

1. Pozycja wyjściowa: stoimy w rozkroku, ręce wyprostowane w łokciach, dłonie- zaplatamy palce.

Takie splecione dłonie przenosimy zgodnie z komentarzem: góra-tył(za głową, ciągle splecione), góra-przód, góra tył, góra przód. 10 powtórzeń.

2. Nadal w rozkroku. Ręce na wysokości klatki piersiowej ,złączone pięści (łokcie zgięte, w linii prostej-tworzą skrzydełka).Liczymy :raz ,dwa, trzy-rozłączając pięści i łokcie kierując do tyłu. Na cztery prostujemy ręce do tyłu. Wracamy do złączonych pięści na wysokości klatki piersiowej i powtarzamy: raz, dwa trzy-ręce rozłączamy na boki, na cztery ręce prostujemy do tyłu. Powtarzamy 6 razy. Przerwa .całą serię wykonujemy trzy razy: 6x3.

3.Pozycja wyjściowa :siad skrzyżny- " po turecku". Plecy proste. Ręce nad głową, proste w łokciach, dłonie złączone jak do klaskania- RAKIETA LECI DO GÓRY- ciągniemy kręgosłup. Kolejne polecenia - w tej pozycji przechylamy się z pośladka na pośladek-RAKIETA LECI W PRAWO, RAKIETA LECI W LEWO.

Powtarzamy góra-lewo , prawo 5 razy. Przerwa i powtarzamy serie jeszcze dwa razy- w sumie 3x5.

4. "Luzaczek, flaczek"

Uwielbiane przez dzieci ćwiczenie, opis był już w zestawie pierwszym: luźne podskoki, z luźno zwisającymi "bezwładnymi" rękami. Następnie nachylamy się do przodu i przyjmujemy pozycję, jak byśmy byli przerzuceni przez barierkę trzepak-ręce luźno.

Powtarzamy razy dwa.

5."Bocian kle kle".

Ćwiczenie polega na chodzeniu po podłodze, podnoszeniu wysoko kolan i jednoczesnym "klapaniu dziobem"-ręce wyprostowane w łokciach, dłonie skierowane ku sobie góra-dół, wykonujemy klapanie i wypowiadamy "kle kle". Pamiętamy o kolanach.

6."Pająki i raki"

Siadamy na podłodze. Ręce opieramy z tyłu. Nogi z przodu robią mostek
IDĄ RAKI- podnosimy pośladki do góry i na dłoniach oraz stopach - idziemy do tyłu.
IDĄ PAJĄKI-podnosimy pośladki do góry i na dłoniach oraz stopach - idziemy do przodu.
Powtarzamy  raki i pająki po cztery razy. Przerwa. Odpoczywają ręce i nogi.
Robimy jeszcze trzy serie.

7."Lekcja ciszy"

Plecy proste. Chodzimy po kole w milczeniu "pięta- palce"- tzn stawiamy kolejno stopy przed sobą piętą dotykając do dużego palca poprzedniej nogi. Jak linoskoczek ale stopy prosto.Ręce na boki lub luźno.

8.Wyciszenia.

Stoimy w rozkroku. Ręce, dłonie pod żebrami-wciągamy powietrze nosem i wypuszczamy ustami.

Pa :)

Opracowała: Iwona Filipek