Informacje / Інформація

Rada Rodziców przedszkola  sprawia że dzieci w przedszkolu się nie nudzą.
- organizujemy wyjścia dzieci do teatru, kina,
- organizujemy przedstawienia teatralne Teatru Blaszany Bębenek na terenie placówki,
- organizujemy wyjścia na spektakle w Baśniowej Kawiarence,
- wyjazdy dzieci do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Łagiewnikach.
- wyjazdy dzieci na wycieczki do Zagrody Edukacyjnej w Konarzewie
- spotkania rodzinne z okazji  świąt okolicznościowych,

Konto Rady Rodziców

консультувати батьків

Батьківська рада дитячого садка піклується про те, щоб діти в садку не сумували.
- організовуємо походи дітей в театр, кіно,
- організовуємо на території закладу театралізовані вистави Театру Блястяного Барабану,
- організовуємо поїздки на вистави в кафе «Казка»,
- поїздки дітей до Екоосвітнього центру в Лагєвніках.
- поїздки дітей на екскурсії до Навчального хутора в Конажево
- сімейні зустрічі з нагоди урочистих свят,

Обліковий запис батьківської ради

Opłaty

Na podstawie  Uchwały Nr LXXV/2053/18 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 19 września 2018 r. zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki, określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat oraz określenia warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Miasto Łódź.
Opłata za pobyt dziecka do lat 5 wykraczający poza realizację w godzinach 8.00 - 13.00 bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki za każdą rozpoczętą godzinę wynosi: - 1 zł.
Opłatę miesięczną stanowi iloczyn godzinowej stawki oraz liczby godzin pobytu dziecka w przedszkolu w czasie wykraczającym poza realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w danym miesiącu.
Opłata za żywienie

Opłata za żywienie (dzienna stawka żywieniowa x ilość dni żywieniowych w danym miesiącu):

• 3 posiłki – 10,00 zł.
    • 2 posiłki – 8,00 zł.
  • Opłatę za żywienie (dzienną stawkę żywieniową) określa dyrektor przedszkola.
  • Wysokość opłaty za żywienie może ulec zmianie decyzją dyrektora przedszkola.

Rodzice lub prawni opiekunowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą zwrócić się z wnioskiem do właściwej filii Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi
– o przyznanie pomocy w opłatach za wyżywienie dziecka, oraz dyrektora przedszkola
 – o zastosowanie obniżonej odpłatności za świadczenia.

Tryb stosowania obniżonej odpłatności określa „Regulamin stosowania obniżonej odpłatności za świadczenia Przedszkola Miejskiego Nr 57

Збори

На підставі постанови № LXXV / 2053/18 міської ради в Лодзі від 19 вересня 2018 р. про внесення змін до постанови про визначення часу безкоштовного навчання, виховання та догляду, визначення розміру плати за користування дошкільною освітою для учнів, охоплених дошкільною освітою, до кінця навчального року в календарному році, в якому їм виповнюється 6 років, та умови часткового або повного звільнення від плати за державні дитячі садки, якими керує місто Лодзь.
Плата за перебування дитини до 5 років понад здійснення безкоштовного навчання, виховання та догляду з 8.00 до 13.00 години за кожну розпочату годину становить: - 1 зл.

Місячна плата - це добуток годинної ставки на кількість годин перебування дитини в дитячому садку за час, виключений з безоплатного навчання, виховання та догляду в даному місяці.

Плата за харчування
Плата за харчування (добова норма корму х кількість днів годування в даному місяці):

3-разове харчування – 10,00 зл.
2-разове харчування - 8,00 зл.
Вартість харчування (добова норма) визначається завідувачем дитячого садка.
Розмір плати за харчування може бути змінений за рішенням завідувача дитячого садка.
Батьки або законні опікуни, які перебувають у скрутному фінансовому становищі, можуть звернутися до відповідного відділення Міського центру соціальної допомоги в Лодзі
- на допомогу в оплаті харчування дитини та завідувачу дитячого садка
- для застосування пільгової оплати пільг.

Порядок застосування пільгової плати визначено «Положенням про застосування пільгової плати за послуги КП «Міжнародний дитячий садок № 57».