Zadania dla grupy Średniaków 8

Drogie  Średniaki witajcie w kolejnym dniu nowego tygodnia

Poniedziałek (04. 05. 2020r)

Temat: W moim rodzinnym domu.

Kiedy epidemia się skończy na pewno będziecie chciały wyjść na podwórko lub plac zabaw.

1. Porozmawiajmy o waszych marzeniach i oczekiwaniach z tym związanych, ale również o waszych domach, w których możecie ciekawie spędzać czas.

- rozmowa z rodzicami nt: Czy lubimy nasz dom?

- Co nam się w nim podoba, a co byście chcieli w nim mienić lub ulepszyć?

- Czy lubicie pomagać rodzicom w sprzątaniu domu?

- Dlaczego sprzątamy?

Myślę że dlatego, że w czystym domu jest nam wszystkim miło i przyjemnie.

2. Praca plastyczna – Mój wymarzony dom

- Pomyślcie jak będzie w przyszłości wyglądał wasz wymarzony dom?

- Narysujcie go na dużej kartce, a potem wyklejcie kolorowym papierem – kolorami które najbardziej lubicie.

3. Zabawa ruchowa ćwicząca równowagę– Przechodzimy po rozłożonej na dywanie skakance , sznurku lub tasiemce. Dla utrudnienia można na głowie położyć woreczek z kaszą lub małą książeczkę i postarać się żeby nic nie spadło.

Możecie przyspieszać lub zwalniać w trakcie chodzenia.

Poskaczcie przez skakankę na dwóch ,a następnie spróbujmy na jednej nodze.

Zróbcie ze skakanki koło. Po jednej stronie połóżcie kilka przedmiotów czy zabawek.

Usiądźcie  w środku  i przekładajcie zabawki z jednej strony na drugą i odwrotnie.

Utwórzcie  ze skakanki lub sznurka kształt kałuży i biegając po pokoju starajcie się omijać ją lub przeskakiwać .

4. Wspólne układanie puzzli.

5. Posprzątanie swojego pokoju lub kącika.

6. Relaks przy dźwiękach ulubionej melodii

7. Zabawy zgodne z zainteresowaniami dzieci – rysowanie, kolorowanie, budowanie z klocków, zabawy tematyczne itp.

Wtorek  (05. 05.2020r)

Temat : Dziwne figury

1. Spróbujcie ułożyć znane wam figury geometryczne – (koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt) wykorzystując takie pomoce jak sznurki, skakanki, guziki, wykałaczki, potyczki lub pocięte paseczki papieru. Przypomnijcie sobie nazwy ułożonych figur.

2. Narysujcie każdą z nich palcem w powietrzu mówiąc głośno, którą z nich kreślicie, a następnie zróbcie to samo, tylko rysujcie figury paluszkiem po dywanie.

3. Praca plastyczna – Zamek z figur geometrycznych

- Rodzice powycinają z gazet kształty figur geometrycznych , które będą wam potrzebne do ułożenia zamku. Następnie naklejcie poszczególne części na kartkę i policzcie wspólnie z ilu figur składa się wasz zamek. Jakie figury wykorzystaliście do wykonania waszego zamku.

4. Proponuję nadal pozostać w temacie figur.

- Przygotujcie razem z rodzicami wiosenne kanapki w kształcie figur .

Podam moje propozycje, ale wy z rodzicami możecie wykonać  je zupełnie inaczej.

- Kromkę chleba np. tostowego lub innego należy przekroić tak, aby powstały dwa trójkąty.

- W trójkąt można też pokroić plaster żółtego sera lub szynki.

- Jajeczko i ogórka pokrójcie w kółeczka, a np: paprykę w paski – kwadraty czy prostokąty.

- Na figurowe kanapki zaproście  innych domowników, tych którzy z wami mieszkają.

Życzę smacznego wspólnego degustowania

5. Proponuję spacer do parku i posłuchanie śpiewu ptaków, a następnie naśladowanie ich głosów

6. Zabawy według inwencji i pomysłów dzieci