Zabawy dydaktyczne dla grupy Średniaków 06.04-09.04
Dzień dobry !
Witamy Was serdecznie i zapraszamy do wspólnej zabawy.
Mamy nadzieję że w poniedziałek zobaczymy się w przedszkolu i będziemy bawić się w naszej grupie, a jak będzie ciepło to w ogródku. Tymczasem wykonajcie tych kilka zadań.
Wtorek 06.04.2021
1. Proponujemy Wam zabawę „Bystre oko”- polega ona na podkreślaniu przez dziecko w krótkim wybranym tekście z książki dla dzieci wybranych przez rodzica, znanych dzieciom liter np. (a, o, d). W drugiej wersji zadanie wykonuje rodzic (oczywiście z innymi literkami), a dziecko sprawdza, czy gdzieś nie ukryła się jakaś litera. Oczywiście podkreślamy literki ołówkiem i po zabawie zmazujemy gumką.
2. Czas na solidną porcję ruchu .Zapraszamy do zabawy ruchowej „Mały tor przeszkód'. Na podłodze ułóżcie kilka klocków w pewnej odległości jeden od drugiego, ważne, by nie leżały w linii prostej. Następnie postawcie krzesło, a dalej połóżcie na podłodze karton lub kartkę, potem zróbcie papierową kulę - to już koniec naszego toru. Zabawa polega na ominięciu slalomem klocków, przejściu na czworakach pod krzesłem, wykonaniu 5 przysiadów obok kartonu oraz 5 podskoków i rzucie jak najdalej papierową kulą. Pokonajcie tor przeszkód 3 razy - chyba, że ktoś się zmęczy i zabawę zakończy wcześniej..
3. „Moje Święta”- zabawa plastyczna. Przygotujcie zestaw do malowania i namalujcie swoje święta. Pamiętajcie o zapełnieniu całej powierzchni kartonu oraz użyciu wielu kolorów. Prace na pewno będą bardzo piękne.
Środa 07.04.202
1. "Kwiaty wiosenne" – wiersz
Poproście rodziców o przeczytanie wiersza. Na pewno znacie kwiaty, o których mowa w wierszu. Tylko pytanie, choć są takie piękne, czy możemy je zrywać do wazonu?
Już kwiaty zakwitają, w lasach, ogrodach i na łąkach
- mówią o tym, że nadszedł czas wiosny i słonka.
Przyszły do nas kwiaty w gości w swej wiosennej szacie.
Popatrzcie uważnie, może je poznacie?
Pierwszy to przebiśnieg biały.
Drugi - to stokrotka, kwiatek bardzo mały.
Trzeci jest jak złota łąka, to kaczeniec cały w pąkach.
Czwarty to krokus fioletowy.
Piąty - tulipan purpurowy.
Szósty - to żonkil w żółtym kolorze.
Ten ostatni słoneczny kwiatek do wazonu włożę
2. Kwiaty wiosenne pod ochroną - obejrzyjcie ilustracje w Internecie:
https://czarownyswiat.blogspot.com/2013/04/wiosenne-chronione-kwiaty.html
3. Wiemy, ze lubicie śpiewać, więc spróbujcie zaśpiewać piosenkę o wiosennych kwiatkach. Przedstawcie ruchem, o czym mówią słowa piosenki, a refren wyklaszczcie. Myślę że wspólnie z rodzicami zabawa będzie jeszcze ciekawsza.
Czwartek 08.04.2021
1. Zapraszamy do energetyzujących ćwiczeń na "dzień dobry" :)
Ćwiczenia poranne na rozpoczęcie dnia
2. Wiosna na wsi - poznajcie zwierzęta, które żyją na wsi. Obejrzyjcie filmik i starajcie się zapamiętać nazwy zwierząt
3. Czas na wasze ulubione zajęcie rysowanie – narysujcie zwierzęta, żyjące na wsi
Piątek 09.04.2021
1. "Donald farmę miał" – zabawa ilustrowana do piosenki. Zaśpiewajcie piosenkę i starajcie się naśladować głosy zwierząt.
2. Narysujcie 10 biedronek, wytnijcie je. Będą nam potrzebne do zabawy matematycznej. Rodzic czyta tekst zadania, a Wy wykonujecie obliczenia. Więc do dzieła!
a) Nad łąką fruwały trzy biedronki (układacie trzy biedronki). Potem przyfrunęła jeszcze jedna (dosuwacie jedną biedronkę). Ile biedronek fruwa teraz nad łąką?
b) Nad łąką fruwało sześć biedronek (układa sześć biedronek). Trzy odfrunęły (odsuwa trzy biedronki). Ile biedronek pozostało?
c) 10 biedronek fruwało nad łąką , 5 odleciało do lasu ile biedronek zostało na łące ?
Chętne dziecko układa zadanie a Rodzic je rozwiązuje.
3. Ponieważ zbliża się weekend to zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na wiosenny spacer. Na spacerze obserwujcie przyrodę, postarajcie się zauważyć i zapamiętać jak najwięcej oznak wiosny. Ciekawe kto jest najbardziej spostrzegawczy?
Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia! :)